KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
2022'nin e-ticaret trendleri belli oldu | Bilim-Teknoloji Haberleri

2022'nin e-ticaret trendleri belli oldu

2022'nin e-ticaret trendleri belli oldu

2022’ye damga vurması beklenen e-ticaret trendlerini açıklandı.

Whatsapp haber ihbar

2022’ye damga vurması beklenen e-ticaret trendlerini açıklandı.

2021 yıllında sosyal ticaretin küresel pazar değeri 51,2 milyar dolar olarak hesaplanmıştı. Bu rakamın 2026 yılına kadar 2,9 trilyon dolar gibi devasa bir rakama ulaşması bekleniyor. E-ticaret ile ilgilenenlerin sosyal ticaret yöntemlerine şimdiden yatırım yapmaları gelecekte kazançlarını katlamalarını sağlayabilir.

Bitcoin, Etherium gibi kripto paralardan bilinen blockchain teknolojisi, yüzünü e-ticaret dünyasının farklı alanlarında göstermeyi sürdürürken bu teknolojiyi kullanan pazaryerlerinin sayısı da artmaya başladı. Blockchain teknolojisinin e-ticaret üzerinde kullanılması sayesinde yapılan her alışveriş bir blockchain tokeni olarak kaydedilebiliyor.

Böylece kullanıcılar herhangi bir üçüncü şahısa gerek olmadan kendi aralarında alışveriş yapabiliyor, teknoloji bu sayede dolandırıcılığın da önüne geçmiş oluyor.

D2C’yi (doğrudan tüketiciye satış) üreticilerin hiç bir üçüncü taraf olmadan direkt olarak tüketicilere satış yapmaları olarak tanımlamak mümkün. İş modelinde, arada herhangi bir dağıtımcı veya komisyoncu olmadığı için bu modeli ile satılan ürünler tüketiciye daha uygun bir fiyata ulaşabiliyor ve bu iş modelini benimseyen şirketlerin her bir üründen kazançları da daha fazla oluyor.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN