KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Bahçeli, İmamoğlu'nu istifaya çağırdı! | Politika Haberleri

Bahçeli, İmamoğlu'nu istifaya çağırdı!

Bahçeli, İmamoğlu'nu istifaya çağırdı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu istifaya çağırdı.

Whatsapp haber ihbar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu istifaya çağırdı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu istifaya davet etti. Bahçeli, “Dileğimiz büyükşehir belediye başkanının görevden affını istemesi ve demokrasinin önünü açmasıdır” dedi.

"İstanbul Belediye Başkanı Birleşik Krallığın elçisiyle yapacağı görüşmenin randevusunu 25 gün öncesinden aklında tutmuştur da yapılan uyarıları aklında tutamamıştır" diyen Bahçeli, "Sorumsuz bir kağıttan kaplana İstanbullular mahkum değildir. İstanbul sersefil hale düşmüştür. İstanbullu yolda kalmış, belediye başkanı kar küreme aracıyla balıkçıya gidiyor ve vicdanı sızlamıyor. Büyükelçiyle yemek, karla mücadele kadar önemli diyecek kadar şirazesi kaymıştır. Bir büyükelçiyi 16 milyon İstanbullu'dan fazla önemseyen bir kişiye Türk İslam medeniyetinin merkezi olan bu kent nasıl teslim edilecektir?" diye konuştu.

Açığı olanların MOBESE'den şikayet etmeleri gayet doğal olduğunu söyleyen Bahçeli, "İstanbul'da yaşanan dünyanın başka bir ülkesinde yaşansaydı, o belediye başkanı bir dakika koltuğunda oturmazdı. Dileğimiz büyükşehir belediye başkanının görevden affını istemesi ve demokrasinin önünü açmasıdır" dedi.

Bahçeli, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün bakanlıktan af istemesini MOBESE kayıtlarının ortaya çıkmasına bağlayan CHP zihniyetinin itibar suikastlerinin asla tutmayacağını ifade etti.

TÜRKİYE ARABULUCU OLACAK

Bu arada ABD'nin Avrupa'yı bir çatışmaya ikna edemediğinin anlaşıldığını söyleyen Bahçeli, "ABD yönetimi Kafkaslardaki gerilimi tırmandıran bir strateji izliyor. Düğümün mutabakatla çözülmesini istiyoruz. Uzlaşmazlık düğümü bir an önce mutabakat ile çözülmeli. Sayın Erdoğan'ın Ukrayna'ya gidecek olması, Putin'in de Türkiye'ye gelecek olması bölge barışına katkı yapacaktır" diye konuştu. Bahçeli, Rusya ile Ukrayna arasındaki ilişkilerin normalleşmesi, barış ve uzlaşmanın tesis edilebilmesi ancak bu ülkeler ile dostane ilişkileri bulunan üçüncü bir ülke tarafından sağlanabileceğini ve bu ülkenin de şüphesiz Türkiye olduğunu söyledi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN