KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: "Toplumu ayrıştırarak seçime gitme politikası izleniyor" | Politika Haberleri

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: "Toplumu ayrıştırarak seçime gitme politikası izleniyor"

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: "Toplumu ayrıştırarak seçime gitme politikası izleniyor"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş İstanbul Şirinevler’de esnaf ziyareti yaptı.

Whatsapp haber ihbar

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş İstanbul Şirinevler’de esnaf ziyareti yaptı.

Esnafın sorunlarını dinleyen BTP lideri vatandaşlarla da sohbet etti. Zamlardan şikayet eden bir esnaf, “Faturalar yüksek geliyor. Artık dolapları kapatıyoruz. Bunları müşteriye zam olarak yansıtmak zorundayız. Bu sefer de müşteri ayağını kesmek zorunda kalıyor.” derken, BTP liderine yaklaşan bir kadın “Kendimiz için değil ama çocuklarımız için, yarınlarımız için endişe ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Emekli bir kadın ise “Emeklileri yok ettiler. Sorunlarımızı halletmek istiyoruz. Biz emekliler hakkımızı alamıyoruz, EYT'liler zaten alamıyor. Asgari ücret kadar bile maaş alamıyoruz. Patlıcana, bibere baktığımız zaman iç çekiyoruz" dedi. 

“Kendi ülkemde yabancı gibi yaşıyorum. Ben estetisyenim aldığım para bana yetmiyor. Geliri olmadığı gibi gideri fazla oluyor. Başımızdakiler bu işi gerçekten yapamıyor.” İfadelerini kullanan bir gence ise Hüseyin Baş, “O zaman gençler birlikte hareket edeceğiz. Gençliği iktidara getireceğiz. 10-15 yıl sonra aramızda olamayacak insanların önümüzdeki 50 yılı şekillendirmesine müsaade etmememiz lazım.” yanıtını verdi.

Kendisini takip eden basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Samsun’da Atatürk heykeline düzenlene saldırı ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Çirkin saldırının provokatif bir eylem olduğunun açık olduğunu ifade eden Baş, “Şu anda siyasetin muhtemeldir ki toplumu belli değer yargıları üzerinden ayrıştırarak seçime gitme politikası var. Böyle bir politika izledikleri aşikâr. Burada önemli olan Cumhuriyetin kurucu değerlerine bağlılığımızı, saygımızı ve o değerleri daha ileriye taşıma noktasındaki kararlılığımızı göstermektir bize düşen, bunun yanı sıra provokatif eylemlere gelmeyeceğiz, hiçbir şekilde şiddet eylemlerine girmeyeceğiz. Toplumun en önemli dikkat etmesi gereken husus budur.

Şiddet bizim işimiz değildir. Atatürk bizim kırmızı çizgimizdir. Hakikaten merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın da dediği gibi, Atatürk vatandır. Eğer O'nu kaybedersek bütün vatanı kaybederiz. Dolayısıyla O'nu sahipleneceğiz, O'na sımsıkı sarılacağız. Hiçbir bölücü unsur bizim Atatürk'e ve Cumhuriyete olan bağlılığımızı asla zedeleyemeyecektir. Bu konuda bütün toplumu da aynı bağlılıkla, dikkatle birlikteliğe davet ediyorum" dedi.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN