KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Büyük Satranç Şöleni sona erdi | Gündem Haberleri

Büyük Satranç Şöleni sona erdi

Büyük Satranç Şöleni sona erdi

Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) tarafından 6 bini aşkın katılımcıyla düzenlenen “Büyük Satranç Şöleni” Antalya’da sona erdi.

Whatsapp haber ihbar

Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) tarafından 6 bini aşkın katılımcıyla düzenlenen “Büyük Satranç Şöleni” Antalya’da sona erdi.

Avrupa’nın en çok katılımlı ve Türkiye’nin en büyük spor organizasyonlarından biri olan “Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları”nda 24 kategoride 7 ve 18 yaş aralığında sporcular bir hafta boyunca mücadele etti.

Şampiyonada derece elde eden 220 sporcu Milli Takım Havuzuna girerken, Dünya ve Avrupa Yaş Grupları gibi bir çok uluslararası turnuvada TSF’nin imkanlarıyla Türkiye’yi milli forma altında temsil etmeye hak kazandı.

Pandemi döneminin zorluklarına rağmen 6 bini aşkın katılımcının olduğu dev bir organizasyonda hiçbir sağlık problemi yaşanmadığının altını çizen TSF Başkanı Gülkız Tulay, “TSF olarak her zaman ilklerin Federasyonu olduk. 6 ay içerisinde böyle büyük bir organizasyonu iki defa gerçekleştirmenin başarısını gösterdik” dedi.

“Satranç sporu ile 23 sene önce bir veli olarak tanıştım ve Türk satrancının her kademesinde görev aldım” diyen Gülkız Tulay, "Yıllardır bizimle birlikte olan sporcularımızla, satranç yolculuğunda ilk adımları atan sporcularımızın; gözlerinde aynı mutluluğu gördüm, aynı heyecanı tattım. Sporcularımızda bu arzu, bu istek oldukça, bizler daha da çok çalışacağız, Türk satrancını ülkemizde ve tüm dünyada zirveye taşımaya devam edeceğiz" dedi. Tulay, spor şöleninde kendilerine destek olan ve satranç sporumuzun gelişiminde büyük katkıları olan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, sponsorlardan her hamlede yanlarında olan ana sponsor Türkiye İş Bankası ile  Arzum Ailesi ve Güriş Holding’e teşekkür etti.

Büyük Satranç Şöleni sona erdi        YORUMUNUZU PAYLAŞIN