KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her sıkıntının üstesinden geleceğiz" | Gündem Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her sıkıntının üstesinden geleceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her sıkıntının üstesinden geleceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden Zonguldak'ta gerçekleşen yatırımların açılış törenine telekonferansla katıldı.

Whatsapp haber ihbar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden Zonguldak'ta gerçekleşen yatırımların açılış törenine telekonferansla katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak – Kilimli Yolu Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı.

"Zonguldak-Kilimli Yolu Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri başta olmak üzere şehrimize kazandırdığımız 3 milyor 404 milyon liralık yatırımların açılışını canlı bağlantı ile olsa da gerçekleştirmek istedik" diyerek canlı bağlantı ile katıldığı konuşmasını başlatan Erdoğan,  "Yatırım tutarı 1 milyar 150 milyon lira olan bu proje sayesinde 40 dakika süren Zonguldak-Kilimli arasındaki ulaşım 5 dakikaya düşecek.  Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde bugün geldiği yere baktığımızda reformların kat edilen mesafenin çok büyük bir bölümünün altında bizim imzamız olduğu görülecektir. Ülkemizi Cumhuriyet tarihinde yapılanın tamamının 5'e 10'a katlayan eserlerle donattık" dedi. 

"DÖVİZ KURU ÜZERİNDEN EKONOMİMİZ ÇÖKERTMEYE ÇALIŞTILAR"

Türkiye'yi dünyanun en büyük 10 ekonomasi içine sokacaklarını söyleyen Erdoğan, "Sizler gördünüz döviz kuru üzerinden ekonomimizi çökertmeye çalıştılar. Bu sinsi planı sizlerle birlikte etkisiz hale getirdik. Bu arada salgının küresel enerji ve emtia fiyatlarında yol açtığı fevkalade artışlarla enflasyonda hiç arzu etmediğimiz artış yaşandı.Elektrik faturaları ile ilgili şikayetlerin artması nedeniyle en düşük tarifi miktarını aylık 150 kilovattan 210 kilovata yükselttik. İnşallah bu düzenleme dar gelirli vatandaşlarımızı bir nebze rahatlatacaktır" ifadelerini kullandı.

"MÜSTERİH OLUN"

Allahın izni ile hayat pahalılığı sorununu çözmek için elimizden geleni yapacaklarını belirten Erdoğan, "Müsterih olun Türkiye'yi son 20 yılda nasıl ileriye taşıdıysak bugünkü sıkıntıları çözecek olan da biz olacağız. İnsanlar ve toplumlar gibi devletlerin de tarihlerinde önemli dönüm noktaları vardır. Türkiye işte böyle bir dönüm noktasından geçiyor. Bu yolun sonu büyük ve güçlü Türkiye'ye çıkıyor. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma sözümüz bu hedefin en belirkin sembolüdür. Enflasyon başta olmak üzere şu dönemde yaşadığımız her sıkıntının da üstesinden geleceğiz. Zonguldak'tan tüm Türkiye'ye söz veriyoruz" şeklinde konuştu.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN