KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İncirli Bostan Camisi'nin açılışını yaptı | Gündem Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İncirli Bostan Camisi'nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İncirli Bostan Camisi'nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Osman Öztürk İncirli Bostan Camisi’nin açılışında konuştu.

Whatsapp haber ihbar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Osman Öztürk İncirli Bostan Camisi’nin açılışında konuştu.

Cuma namazını yapımı tamamlanan Prof. Dr. Osman Öztürk İncirli Bostan Camisi'nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan namazının ardından düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, caminin tüm Müslümanlar için hayırlı olmasını diledi.

Kendileri üzerinde çok emeği olan bir hoca olduğunu söylediği Prof. Dr. Osman Öztürk'ten çok şeyler öğrendiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erenköy'den ta Fatih'e kadar, onun yaz-kış demeden geliş gidişi ve bu yakada yaşayan bir insan olarak da bizler üzerindeki emeğini unutmak mümkün değil. Zira âlimlerin, malum, öğrenciler üzerindeki hakları çok büyük. Şimdi burada Kadıköy İmam Hatibin hemen yanı başında böyle bir tatbikat caminin yapılmış olması da tüm Kadıköy İmam Hatipteki öğrenciler için büyük bir fırsat" diye konuştu.

Caminin aynı zamanda inşa edildiği çevre için de büyük bir fırsat olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami mimarisinin de çok güzel inşa edildiğini belirterek, yüklenici firmaya teşekkür etti.

Caminin tüm müminlere hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle Kadıköy Anadolu İmam Hatip öğrencilerine hayırlı olsun diyorum. Ya Allah bismillah." diyerek kurdeleyi kesti.Erdoğan, açılış sonrasında kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşların yanına giderek, bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, milletvekilleri ve belediye başkanları da eşlik etti.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN