KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Fahrettin Altun, BAE ilişkileri üzerine makale kaleme aldı | Gündem Haberleri

Fahrettin Altun, BAE ilişkileri üzerine makale kaleme aldı

Fahrettin Altun, BAE ilişkileri üzerine makale kaleme aldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Türkiye-BAE ilişkileri üzerine bir makale kaleme aldı.

Whatsapp haber ihbar

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Türkiye-BAE ilişkileri üzerine bir makale kaleme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarınki ziyareti öncesi, BAE'nin ulusal gazetesi Al-Ittihad'da, İletişim Başkanı Altun'un iki ülke ilişkilerine yönelik değerlendirmesini içeren makale yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14-15 Şubat'ta Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gerçekleştireceği ziyaret ile bölgesel barış adına yapıcı diyaloğun güçlendirilmesinin, ilişkilerin bir üst seviyeye taşınmasının amaçlandığını ifade etti.

Makalede, salgın sonrası karşı karşıya kalınan küresel ve bölgesel zorluklarla baş etmek için çok farklı bir yaklaşımın gerekli olduğunu belirten İletişim Başkanı Altun, dünya çapında istikrarsız ve öngörülemeyen gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, küresel ve bölgesel iş birliğinin artık tercih değil, zorunluluk hâline geldiğine işaret etti.

İçinde bulunulan bölgenin, dünyanın herhangi bir bölgesinden daha fazla uzlaşı, koordinasyon ve iş birliğine yönelmeyi gerektirdiğini vurgulayan İletişim Başkanı Altun, Türkiye'nin, bölgenin geleceğinin ekonomik iş birliği ve siyasi diyalog zemininde olması gerektiğine inandığını aktardı.

BAE'nin de bu vizyonu paylaştığını, Türkiye ile daha istikrarlı ve müreffeh bir bölge için çalışmaya hazır olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarının altını çizen İletişim Başkanı Altun, "Cumhurbaşkanımızın ziyareti de, BAE'nin bu hedeflere katkıda bulunma bağlamında bölgedeki kritik önemini kabul ettiğinin bir kanıtıdır. Cumhurbaşkanımızın BAE ziyareti ile bölgesel barış adına yapıcı diyaloğu güçlendirmeyi ve sürdürmeyi, ilişkilerimizi bir üst seviyeye taşımayı ümit ediyoruz" görüşünü dile getirdi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN