KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'ya tepki! "Sen MOBESE için mi geldin?" | Gündem Haberleri

İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'ya tepki! "Sen MOBESE için mi geldin?"

İmamoğlu'ndan Bakan Soylu'ya tepki! "Sen MOBESE için mi geldin?"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

Whatsapp haber ihbar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programında, yaşanan yoğun kar yağışına ve kar nedeniyle İstanbul'da oluşan sorunlara ilişkin konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da tepki gösteren Başkan İmamoğlu, "Ben eşimle bir temsiliyet yemeğine gidiyorum. Bugün de başka yerlere gideceğim bir sürü işim var. Güvencemiz devletimiz. Ne diyorsun sen Allah aşkına ya? Bu benim memleketimin, şahsımın, ailemin herkesin güvenliği meselesidir. Gırgır yapacak zaman değil. Bu tarzı bu ülkede çok ağır şeylere sebep oluyor. 55 gün önce 557 terörist dedin, 20 gün önce ben Valiliğe dilekçe yazdım. Yollayın bana gereğini yapayım diyorum. Her dediği lafın altı boş çıkıyor. İşin gücün başka" dedi.

"SEN MOBESE KAMERASI MI İÇİN GELDİN İSTANBUL'A"

İngiliz Büyükelçi ile görüşmesi sırasında kar küreme araçlarının özel hizmet verdiği iddiaları ve bu yöndeki MOBESE görüntülerinin servis edilmesine de sert çıkan Başkan İmamoğlu, "Sayın Bakan sen MOBESE kamerası için mi İstanbul'a geldin?" diye sordu. Başkan İmamoğlu,  "MOBESE görüntüleriyle ilgili kendi şahsi başvurumu yaptım, kurumsal başvurumu yaptım. İstanbul Başsavcılığı’nı da göreve davet ediyorum. İstanbul’a gelip MOBESE’de kestirilen kayıt ve bu süreci yönetmek için mi İstanbul’a geldin? Bu nasıl bir İmamoğlu korkusu, bu nasıl İstanbul sevdası? Öyle kabadayılık… Kabadayılık saygın bir kavramdır, o da yakışmıyor sana, devletin sana verdiği görevi yap" diye konuştu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN