KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Otomotiv kredilerinde yeni dönem! | Ekonomi Haberleri

Otomotiv kredilerinde yeni dönem!

Otomotiv kredilerinde yeni dönem!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, taşıt kredilerinde düzenlemeye giderek kredi limitlerini ve vade sayısını artırdı.

Whatsapp haber ihbar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, taşıt kredilerinde düzenlemeye giderek kredi limitlerini ve vade sayısını artırdı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taşıt kredilerinde yeni düzenlemeye gitti.

BDDK'dan yapılan açıklamaya göre, nihai fatura değeri 400 bin Türk Lirası ve altında olan taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 48 ay, değeri 400 bin ile 800 bin Türk Lirası arasındaki taşıt alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 36 ay, değeri 800 bin ile 1 milyon 200 bin Türk Lirası arasındaki taşıt kredileri 24 ay, değeri 1 milyon 200 bin ile 2 milyon Türk Lirası arasındaki taşıt kredilerinde vade oranı 12 aya çıkarıldı.

Diğer yandan otomotiv kredi limitleri de artırıldı. Buna göre nihai fatura değeri 400 bin Türk Lirası ve altında olan taşıtlar için yüzde 70'i aşamamasına, 400 bin Türk Lirasının üzerinde olup 800 bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıtlar için yüzde 50'yi aşamamasına, Nihai fatura değeri 800 bin Türk Lirasının üzerinde olup 1 milyon 200 bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıtlar için yüzde 30'u aşamamasına, 1 milyon 200 bin Türk Lirasının üzerinde olup 2 milyon Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıtlar için yüzde 20'yi aşamamasına, Nihai fatura değeri 2 milyon Türk Lirasının üzerinde olan taşıtlar için yüzde 0 olarak belirlenmesine karar verildi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN