KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Proje ve teknik destek Bursa'da belediyeden, hibe TKDK’dan | Yerel Haberleri

Proje ve teknik destek Bursa'da belediyeden, hibe TKDK’dan

Proje ve teknik destek Bursa'da belediyeden, hibe TKDK’dan

Bursa’da kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi amacıyla yüzde 50 hibe başvuruları başladı.

Whatsapp haber ihbar

Bursa’da kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi amacıyla yüzde 50 hibe başvuruları başladı.

Bursa'da Mustafakemalpaşalı çiftçilere seslenen Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı TKDK tarafından yürütülen destek programı kapsamında Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olan tüm çiftçilere bireysel sulama sistemleri almak için başvurmaları durumunda, kurulacak olan sistemin yüzde 50'sine (KDV hariç) hibe desteği verilecek” dedi.

Başkan Kanar, belirtilen şartlara uyan ilçe çiftçisi için Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nün proje yazma ve teknik destek konularında hizmet sağladığını duyurdu. Ön Çağrı ilanı kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri çerçevesinde yer alan sektörlerin destekleneceğini ifade eden Başkan Kanar, ”Tıbbi ve aromatik bitki, süs bitkisi, mantar, fide ve fidan yetiştiricilikleri, arıcılık, zanaatkarlık, katma değerli ürün üretimi, kırsal turizm faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği, tarımsal makine parkı kurulması ve yenilenebilir enerji gibi çeşitli sektörler için kırsal alanlarda gerçekleştirilecek yatırımlara TKDK tarafından yüzde 55-65 oranlarında hibe desteği sağlanacaktır. Hibe desteğine ilave olarak, uygun yatırım harcamaları KDV ve benzeri tüm vergilerden muaf olacaklardır. İçerisinde yapım işi bulunmayan başvurular 19.01.2022 den başlayıp, 09.02.2022 de, yapım işi içeren başvuruların son teslim tarihi ise 14.01.2022 den başlayıp, 09.03.2022’de sonlanacaktır. Faaliyetler kırsal alanda olmalıdır" çağrısında bulundu.

Hibelerden makine parkları bünyesinde tarım kooperatifleri de yararlanabileceği kaydedilirken, en az yatırım tutarı 5 bin Euro, en fazla yatırım tutarı 500 bin Euro olarak belirlendiği kaydedildi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN