KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
TÖDEB sektör verilerini paylaşacak | Gündem Haberleri

TÖDEB sektör verilerini paylaşacak

TÖDEB sektör verilerini paylaşacak

Türkiye Ödeme Ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB), 2022 yılında sektör verilerini kamuoyu ile paylaşacak.

Whatsapp haber ihbar

Türkiye Ödeme Ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB), 2022 yılında sektör verilerini kamuoyu ile paylaşacak.

Halihazırda 26 elektronik para kuruluşu, 30 ödeme kuruluşu olmak üzere 56 üyesiyle faaliyetlerine devam eden Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB), 2022 yılında Üyeleri ve kamu nezdinde yarattığı sinerjiyi her geçen gün daha da artırarak fintek sektörünün gelişimi için sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam ediyor.

Bu anlamda, Birliğin 2022 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı en büyük hedefler arasında üyelerinden gelecek verileri konsolide ederek sektör raporlarını açıklamak yer alıyor.

Bunun için TÖDEB Veri Transfer Sisteminin hayata geçirilmesi ve 2022 yılında ilk defa sektör verilerinin kamuoyuyla paylaşılması planlanıyor.

Birliğin 2022 yılında öncelikli gündemleri arasında, üyelerinin şube ve temsilci bilgilerinin alınması, temsilci başvuru formları ve temsilcilik sözleşmelerinde yer alacak asgari unsurların belirlenmesi, tek seferlik ödeme işlemleri ve elektronik para ihracı kapsamında verilen dekontların içeriklerinin belirlenmesine yönelik çalışmaların tamamlanması da yer alıyor.

Birlik bünyesinde; Güvenlik Komitesi, Hukuk ve Mevzuat Komitesi, Açık Bankacılık Komitesi, Yasadışı Faaliyetlerle Mücadele Komitesi, Etik Komitesi, Uyum Komitesi ve Kamuoyu ile İlişkiler Komitesi olmak üzere 7 adet komite kurulduğunu belirten TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Eliaçık, “2021 yılı içerisinde söz konusu komitelerin tamamı verilen görevleri yerine getirmek üzere faaliyetlerine başladı. Mevzuata ve uygulamaya ilişkin daha etkili ve detaylı değerlendirme yapılabilmesi, uygulamada görülen aksaklıkların tespit edilebilmesi ve bu bağlamda sektörün gelişimine ışık tutulabilmesi için 20 adet çalışma/alt çalışma grubu da faaliyetlerine devam ediyor. Komite ve Çalışma Gruplarımızın da katkıları ile sektör uygulamalarında yeknesaklığın sağlanması adına Birliğimiz tarafından Mesleki Etik İlkeler, Disiplin Yönetmeliği, ilan ve reklam kuralları, araştırma faaliyetlerinin desteklenmesi esasları, 6493 sayılı Kanuna aykırı fatura ödemelerinin engellenmesine yönelik ilke kararı ve benzeri düzenlemeler de hayata geçirildi” dedi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN