KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Trendyol'dan açıklama geldi | Gündem Haberleri

Trendyol'dan açıklama geldi

Trendyol'dan açıklama geldi

Trendyol çalışanlarının kontak kapatma eylemi dolayısıyla şirketten resmi açıklama geldi.

Whatsapp haber ihbar

Trendyol çalışanlarının kontak kapatma eylemi dolayısıyla şirketten resmi açıklama geldi.

Trendyol çalışanlarının maaşlarına yapılan zam oranı dolayısıyla dün yaptıkları kontak kapatma eylemi sonrasında şirketten resmi açıklama geldi.

Sahibi oldukları ticari işletmeleri aracılığıyla, Trendyol ile imzaladıkları taşıma sözleşmeleri kapsamında, kendi işletmelerine ait araçlarla taşıma hizmeti sunan iş ortaklarımızla ilgili oluşan gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, şu görüşlere yer verdi:

"Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki, mevcut iş modelimiz doğrultusunda, taşıyıcı iş ortaklarımıza taşıdıkları paket başına ödeme yapılmakta; “iş ortağı destek paketleriyle” de aylık hakedişlerinin belli bir seviyenin üzerinde kalması sağlanmaktadır. 2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az 12 bin 500 TL+KDV olması,  iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır. Mevcut iddialarda ise, sadece “iş ortağı destek paketleri”nde geçerli olan hizmet bedeli artış oranı ön plana çıkarılmıştır. Tek başına bu oran üzerinden değerlendirme yapmak eksik ve yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Trendyol tüm iş ortaklarının memnuniyetini her şeyin önüne koyan bir şirkettir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir".

Öte yandan Trendyol çalışanları da sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, resmi bir açıklama yapacakları duyuruldu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN