KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
TÜİK Başkanı görevden alındı... Yeni Başkan Çetinkaya oldu | Gündem Haberleri

TÜİK Başkanı görevden alındı... Yeni Başkan Çetinkaya oldu

TÜİK Başkanı görevden alındı... Yeni Başkan Çetinkaya oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer görevden alınırken, yerine Erhan Çetinkaya atandı.

Whatsapp haber ihbar

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer görevden alınırken, yerine Erhan Çetinkaya atandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in yerine gelen Erhan Çetinkaya atama kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Atama kararına göre, kurum başkanlığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in görevi sonlandırılırken Dinçer'den boşalan TÜİK Başkanlığına Erhan Çetinkaya atandı.

ERHAN ÇETİNKAYA KİMDİR?

1981 yılında Malatya'da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004‑2005 yılları arasında Cybersoft Enformasyon Teknolojileri'nde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı. 2005 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda göreve başlayarak 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı konularında çalıştı. Daha sonra ABD'de Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business'tan MBA (İşletme Yüksek Lisansı) diplomasını alarak 2014 yılında tekrar BDDK'daki görevine döndü. 2015 yılında Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak görevlendirildi.

Öte yandan TÜİK'te açık bulunan Başkan Yardımcılığı'na da Doç. Dr. İbrahim Demir atandı.

TÜİK Başkanı görevden alındı... Yeni Başkan Çetinkaya oldu        YORUMUNUZU PAYLAŞIN